EEPAP realizuje pierwszy program rezydencyjny

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że pierwszy program rezydencyjny, przygotowany przez East European Performing Arts Platform na sezon 2012 został rozszerzony – polscy dramaturdzy, kuratorzy, menadżerowie i krytycy sztuk performatywnych mogą dołączyć do zespołów przygotowujących festiwale teatralne m.in. w Belgradzie, Sarajewie, Lublanie, Krakowie.

EEPAP realizuje podstawowe założenia misji Partnerstwa Wschodniego, działając na obszarze sztuk performatywnych. Działa już strona internetowa sieci, gdzie zespoły i artyści prezentują swoją działalność, dyskutują, szukają partnerów do współpracy, powstał także obszerny raport dotyczący struktury i finansowania sztuk performatywnych w kilkunastu państwach tej części Europy.

Rezydencje to kolejny cel realizowany w ramach projektu EEPAP. Tym razem partnerami są międzynarodowe festiwale teatralne: BITEF w Belgradzie, MESS w Sarajewie, słowacki DIVADELNÁ Nitra, Reminiscencje Teatralne Kraków i Konfrontacje Teatralne w Lublinie, a także dwa teatry ze Słowenii – Mladinsko i Glej.

Każda z rezydencji zaczyna tydzień przed rozpoczęciem tegorocznej edycji festiwalu obejmując wszystkie wydarzenia festiwalowe. Dzięki rezydencji mają okazję uczestniczyć w końcowych przygotowaniach do festiwalu, pracy w jego trakcie lub w tworzeniu jednej z koprodukcji imprezy.

Oferta skierowana jest kuratorów menadżerów programowych, producentów festiwali sztuk performatywnych, dramaturgów działający w sektorze instytucjonalnym bądź niezależnym z Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu (Projekt Partnerstwa Wschodniego) oraz Polski. Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, dobrze widziana również znajomość języka rosyjskiego. Nie ma limitu wiekowego.

Kuratorem programu pierwszych rezydencji EEPAP jest Goran Injac.

Terminy rezydencji 2012:

Rezydencja BITEF 1 – 10-23 września 2012.
Rezydencja: BITEF 2 – 22 października – 8 listopada 2012.
Resydencja MESS 1 – 24 września – 7 października 2012.
Rezydencja MESS 2 – 2-10 października 2012.
Rezydencja NITRA 1/2 – 13-27 września 2012.
Rezydencja SLOV 1 – 1-16 listopada 2012.
Rezydencja KTR 1 – 28 września – 11 października 2012.
Rezydencja LTC 1 – 6-21 października 2012.

Wiejec informacji o zasadach aplikacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.eepap.org

Osoba do kontaktu:

Ewa Molik emolik@eepap.org